|
|
|
 |
 |
 |
 |
MADRID |
 |
|
|
Welkom in Madrid. De hoofdstad van Spanje bruist van het leven. Er is meer dan genoeg om te zien en te doen. Het nachtleven doet dat van London en Parijs verstommen. Madrid is de stad van de afwachtende, beschaafde Madrileen. Het is ook de stad waar immigranten uit andere delen van het land en van verder weg zorgen voor een grote verscheidenheid in cultuur. Of je nu wilt slenteren over de Gran Via, of wilt ontspannen in een van de vele parken, in Madrid is vervelen geen optie. Madrid ligt in het midden van Spanje. Het is de hoogst gelegen Europese hoofdstad en is gebouwd op meerdere hellingen. Op vijftig kilometer van het centrum beginnen de bergen. In de zomer ideaal om de koelte op te zoeken en 's winters kun je er skiën. In deze bergen leven ook nog grote kolonies vogels. Kijk niet raar op als je in het centrum opeens een vale gier ziet rondfladderen. Het kan. Door Madrid stroomt de Manzanaresrivier. Al staat deze bijna het gehele jaar droog. Zoals gezegd zijn de bergen een rustige afwisseling op de hectiek van een grote stad. Als je nog wat verder gaat kun je je in Toledo en Córdoba vergapen aan de oude Moorse invloeden. Op drie uur rijden van Madrid ligt Salamanca, de oudste universiteitsstad van het land en bekend om haar kathedraal, mooie universiteit en grote ooievaarsnesten.
|
|
|
Plaza Mayor
Dit plein is echt een pareltje. Als je een fan bent van architectuur, dan valt de harmonieze manier van bouwen je meteen op. Als je dat niet bent, dan zie je toch meteen dat de plaza in zijn geheel prachtig is beschilderd. Het plein werd in 1620 gebouwd en is 120 x 94 meter groot. Hoewel je het niet zou verwachten, is het plein altijd bedoeld geweest voor de 'gewone' man. Hoge gasten mogen er ook komen, maar dan alleen op het grote balkon.
|
|
|
Palacio Real
Het grote paleis. Elke zijde heeft een lengte van ongeveer vijfhonderd meter. Op de plaats van het paleis stond eerst het Alcázar, ook al een optrekje van koningen. Helaas ging dit 1734 in vlammen op. Het nieuwe paleis verrees in classicistische en barokstijl, maar met mate. Binnen is deze barok zeer nadrukkelijk aanwezig. Je kunt het paleis bezichtigen.
Tip!
Het uitzicht is prachtig. Je kijkt zo uit op het platteland. Ook mooi zijn de Sabatini tuinen. Als je het plein af loopt en naar links de weg volgt, kom je bij een heel mooi en rustig parkje uit.
|
|
|
Museo Nacional del Prado
Dit museum alleen is al een bezoek aan Madrid waard. Grote Spaanse meesters zoals Goya, Dürer, El Greco en Ribera zijn er te bewonderen. Ook het gebouw op zich is een lust voor het oog. Praat niet over het Prado, ga er heen. de zwarte schilderijen van Goya zijn prachtig. Ook de schat van de Dauphin is de moeite meer dan waard. Schotels, schalen en bokalen van de meest exotische materialen.
Wetenwaardigheid
Het schilderij 'Las Meninas' van Velázquez is een gekoesterd bezit in Madrid. Toen het werk een paar jaar geleden gerestaureerd moest worden, schreeuwden veel Madrilenen moord en brand. Waarom? Een expert van het New Yorkse Metropoleum Museum of Art zou toezien op het werk. Vreselijk vonden velen, die man zou daar veel te veel geld voor vragen. Het regende klachten bij de directeur van het Prado. De schaamte kwam toen bleek dat de expert zijn diensten gratis had aangeboden en dat bovendien zijn verblijf was bekostigd door een rijke vrouw uit Londen.
|
|
|
De Paseos
Trek je makkelijke schoenen en lopen maar. Deze verzameling van straten brengt je langs vele mooie dingen in Madrid. Loop langs het Plaza de la Cibeles, het Prado, de botanische tuinen, Plaza de Colón en eindig bij Stadio Bernabeu, het stadion van Real Madrid. Gewoon de weg volgen, let er niet op dat hij af en toe van naam vernaderd.
De straat verandert nog wel eens van naam. In het Begin heet hij Paseo del Prado, gaat over in Paseo de Recoletos en Eindigt als Paseo de la Castellano
|
|
|
Parc Retiro
Dit is het mooiste park van Madrid. Dat betekent heel wat, want de stad heeft veel parken en open ruimten. In totaal zo'n zeshonderd vierkante kilometer. Ga lekker in het gras zitten of wandel over de vele paden. Dit park is ideaal om even bij te komen.
|
|
|
|
|
|
Reisgids 100% Madrid | Mo Media
Leuke trendy reisgids van de stad. Aan de hand van een aantal wandelingen kom je op de leukste plekken terecht. Natuurlijk worden de trendy adressen van accomnmodatie, restaurants, kroegen, dance, musea en shoppen niet vergeten.
Of je nu gaat voor sightseeing, shoppen, culinair genieten of avontuur: met deze gids op zak ontdek je Madrid in no-time. Alle bezienswaardigheden, de leukste musea, parken, restaurants, cafés en winkels zijn overzichtelijk ingedeeld per stadsdeel. Zes leuke wandelingen leiden je overdag langs al die mooie plekken. Voor ’s avonds zijn er uitgaanstips voor iedereen en comfortabele hotels voor elk budget. De duidelijke plattegronden laten je zien waar je bent en waar je naartoe moet. 100% Madrid, voor wie niets wil missen!
|
Het actuele weer in Madrid
|
|
|
|
Grotere kaart weergeven
|
|